O zhulené Karkulce

18. července 2012 v 13:59 |  Pro zasmání
Červená Karkulka byla teď spíš duhová: zelená v obličeji, modrá ve vlasech, žlutá od zvratků a hnědá od…ehm…no nic.

Šla domů, už nevěděla odkud a všechno jí prchalo z cesty. Možná byl příčinou její dech který měl ničivou sílu Gatlingovy strojní pušky. Kdyby teď nemyslela na to že ten dřevný líh byl ještě lepší než denaturák, možná by na to taky přišla. Na vzdálenost padesáti metrů totiž sestřelovala ptáky z oblohy. Střídavě se potácela a lezla po čtyřech k malému domku na kraji lesa. Její trasa je dodnes zřetelná.kam dopadly její volně kanoucí sliny, tam roste jenom konopí a mák. Nakonec-bůh (ne)ví jak, ale dostala se tam. Do dveří se sice netrefila, ale to okno stejně potřebovalo vyměnit…a dopadla v záplavě střepů přímo před svojí matku, která byla slavná čarodějnice. To především proto, že se jí nikdy žádné kouzlo nepovedlo. Sama Karkulka byla výsledkem jejího pokusu s magickou antikoncepcí a její matka si slušně vydělávala jako pravidelný přispěvatel do rubriky "jak to nedělat-odstrašující příklady" nejrůznějších odborných periodik. Její jméno je zapsané v Guinessově knize rekordů-nikdo nedokázal čarovat hůř než ona. Dnes Karkulku přivítala v podobě malého rajčete s ještě menším obličejem.
"Karkulko!"Zaječela vysokým pisklavým hlasem. Už zase máš přes dvaatřicet promile! Máš rok a 0,0000000049 vteřiny domácí vězení! A za kapesného odčítám dekadický logaritmus s devadesáti čtyř pí lomeno jednacelátřetí odmocnina ze dvou to celé krát pět celý čtyři na dva celá čtvrtou! Karkulka se na ní více než méně skelným pohledem dívala. Pak se pokusila vstát, ale zem ji neférově praštila do obličeje. Při pohledu na mluvící rajče měla navíc pocit že už je v deliriu, které mělo ve skutečnosti přijít až za třicet vteřin. Matka se odmlčela a pokračovala.
"Támhle je kotel s dvousetprocentním alkoholem. Hoď mě tam, mělo by to zrušit kouzlo."Karkulka jako zázrakem vstala, došla ke kotli skoro jistým krokem a na jeden zátah ho-asi pětadvacet litrů-vypila. Jenže proti očekávání si najednou připadala střízlivá…no jasně, matka to zase zvorala. Karkulka začínala být naštvaná. Čtrnáct dní na své opilosti pracovala, vypiplala si ji, teď je pryč! Před očima se jí pracovalo rudo a její mozek, který připomínal míchaná vajíčka která někdo nechal moc dlouho na pánvi, začal pracovat nějak jinak. Prostě jí přeskočilo o tyči. Dvěma kroky se dostala k matce, vložila si ji do úst a dvakrát rázně skousla jako ten agent CIA co snědl tajné informace na DVD. Polkla. Pořád měla hlad a rozhlížela se po nějakém mase. Zrak jí padl na kočku, ale ta bohužel jevila ještě míň ochoty ke spolupráci než ten sovětský partizán co ho gestapáci vytáhli z konspiračního úkrytu na hřbitově a půl roku marně vyslýchali než se jim rozložil. Když si Karkulka ošetřila rány, utřela krev z podlahy a upadla na dvanáct hodin do bezvědomí, vzpomněla si na babičku která žila hlouběji v lese (adresa: Nové černidlo 6665, hluboký černý les). Žila tam v ústranní protože měla několik nebezpečných infekčních chorob. Nejrůznější bakterie a viry jí způsobily mimo jiné bornholmskou nemoc, cirhózu jater a částečné zhroucení operačního systému. Moc masa z ní asi nebude-asi jako z chrta po pětiletém vyhnanství na Sibiři-ale aspoň něco.
"Sežrala jsem mámu, sežrala jsem pevný líh a tebe sežeru taky!" Rozhodla se nahlas Karkulka a vypravila se do lesa. Cestou si u cesty natrhala trávu, ubalila si jointa a zapálila si. Našla taky lysohlávky, ale ty se jí zapálit nepodařilo. Šla si klidně lesem a smála se na celé ruské kolo, rozhazovala rukama, nohama a hlavou, když se za ní objevil vlk. Byl to vlk-ekolog a především vlk-vegetarián. Kvůli pokusům se pást byl taky vyhublý-vlk-s-průjmem-těsně-před-smrtí.Karkulka vlka neviděla. Přesněji řečeno viděla vlků šestnáct a žádný z nich nebyl ten pravý (Karkulka se vždycky chtěla vdávat s medvědem a ne s vlkem). Při jednom se svých rozevlátých gest vlka zasáhla ten okamžitě zemřel na srdeční zástavu. Karkulka si vlka pěkně opekla (na příčinu požáru který zničil 6000ha lesa se později nikdy nepřišlo). Jak se ukázalo, vlk trpěl rakovinou jahodové kostní dřeně takže kosti nechala na místě a vzala si s sebou do zásoby ještě kousek masa.
K babiččině chaloupce pak už došla brzo. Zaklepala, ale protože domek neměl dveře, nemělo to obvyklý efekt. Uvnitř seděla babička s myslivcem a bavili se o neutralizaci kyselina 1,2didodekanové. Jen co Karkulku uviděla, babička vstala a přivítala ji obvyklými slovy. "Mám HIV, TBC a KSČ."
"A taky těžkou demenci"komentovala její výrok Karkulka.
"Jééé, co to jééé?" divila se babička, ale pak jako by na svojí otázku zapomněla a naklonila se blíž. "Ale nejhorší je…"začala a celá chalupa potemněla. Ptáci venku ztichli a i vítr se utišil jako by nechtěl aby mu unikla následující slova. Starému myslivci vypadla z úst zubní protéza."Nejhorší je, že mám strašnou…"*její následující slova zanikla v děsivém zvuku. Všichni v místnosti se zachvěly. Plameny svíček zmodraly a povyskočily nahoru.
"promiň, co jsi říkala?"optala se Karkulka
"Sračku"odpověděla s úsměvem stará paní a s čvachtáním přešla k pohovce kde se elegantně posadila."utřela bys to prosím tě z podlahy?"
Karkulku rychle přecházela chuť."Myslím že mi ten vlk bude muset stačit …"zamumlala si jen tak pro sebe. Jenže myslivec měl dobré uši. (sebral je jednomu zajíci kterého zastřelil).
"Ty jsi sežrala ohrožený druh?"zařval a vytáhl brokovnici. Karkulka ale byla rychlejší, vyskočila do vzduchu a čas se zastavil. Kamera jí objela kolem dokola, asi abychom si ji mohli důkladně prohlédnout. Ve vzduchu zněl zvláštní hvízdavý nebo snad šumivý zvuk. Pak vykopla, minula, zasáhla stěnu, čímž si zlomila kotník a po dopadu na zem se praštila do hlavy. Tím si způsobila středně těžký otřes mozku a bezvědomí. Babička pak pomohla myslivci s rozříznutím jejího břicha. Vlka tam nechali, zato tam přidali kameny a hodili Karkulku do studně.
Co dodat? Po nějaké době se babička s myslivcem vzali a šťastný společný zbytek života (14 dní) jim zkalilo jenom to že se přišlo na Karkulčinu mrtvolu ve studni a oni museli zaplatit pokutu na Inspekci životního prostředí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikíí Kikíí | Web | 18. července 2012 v 14:01 | Reagovat

LOL :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama