Za pravdomluvnost Českých drah

18. července 2012 v 13:32 |  Pro zasmání
"Vážení cestující, osobní vlak číslo Os54123 bude z technických důvodů opožděn. Předpokládaná doba zpoždění bude asi patnáct minut. Za způsobené potíže se cestujícím omlouváme." To známe všichni. Vlak nepřijede o čtvrt hodiny později, ale minimálně o tři čtvrtě...

... a doba zpoždění bude na tabulích naskakovat po pěti minutách-asi proto aby si člověk nemohl zatím někde dát čaj a musel mrznout na nádraží čekaje že už to konečně každou chvíli pojede. Když konečně dorazí hrdý výrobek socialistického průmyslu roku 1950 (samozřejmě začmáraný a zasprejovaný, alespoň v tomhle jsou ale dráhy nevinně-i když kdo ví, třeba si najímají lidi aby jim kreslili po vagonech a začmárali tak rez a další nedostatky), začnou se zmrzlí a naštvaní cestující hrnout dovnitř doufaje že konečně bude teplo. Omyl. Ve vlaku se totiž ani v lednu netopí a polovina oken protéká, takže dovnitř prší-obyčejně vám rovnou na hlavu. Souprava by se dala označit jako osobní vlak-kdyby ovšem lidé měřili patnáct centimetrů. Vlastní anabáze pak připomíná povídku bohužel už zesnulého Miloslava Šimka nazvanou "Moje jízda tramvají"("Řidič mínil, že je málo zabržděno, a posypal nás trochu pískem."). A to je jen ta lepší varianta.
V tom horším případě nejedete vlakem, ale nejčastěji používaným dopravním prostředkem ČD-autobusem. Stanoviště autobusů obyčejně najít lze, ale tam všechno snadné končí. Železniční doprava totiž zkolabovala v celém kraji a autobusy nejsou nijak značené. Nikdo neví kam který autobus jede, kudy a kde staví. Neví to pravděpodobně ani řidič který se pro jistotu staví hluchoněmým. Celý velký vlak se tudíž cpe do jednoho autobusu, protože nikdo neví jestli do tohoto cíle pojede ještě nějaký další. Jste promočení od hlavy k patě, je minus patnáct stupňů a nedosáhnete na nic, čeho by se dalo držet, takže jste nuceni používaat okolostojící jako nárazníky. Oni stejně tak používají vás, zejména ten dvoumetrákový skin ověšený železem co stojí hned za vámi. Jakási bojovná důchodkyně začne vyhazovat mladíka z místa k sezení které bůh ví jak ukořistil, jen aby zjistila, že on se nemůže zvednout, protože prostě nemá kam, což jí ovšem nebrání ječet ještě hodinu na celý autobus. Dva dědové co stojí nalvo od vás se baví o fotbale a politice a o tom jak bylo dřív nebe modřejší. Oba jsou silně nedoslýchaví, oba mají ústa deset čísel od vašeho ucha. S trochou štěstí ohluchnete brzo, protože jinak se z těch expertních analýz asi zblázníte. Před vámi pak stojí někdo, kdo vám silně tiskne-dotyčný/á má TBC. Do toho všeho dorazí průvodčí a má tu drzost kontrolovat jízdenky a vysvětlovat, že autobus jede obchvatem, takže si cestující musí připlatit, pochopitelně i s přirážkou za nákup ve vl-v autobuse.
Po tom co tohle absolvujete pět- a vícekrát už vás ta věta "Vážení cestující…" štípe v uších-váženost si totiž představujete jinak. Proto navrhuji opravu hlášení: "Cestující na které sereme, dobytčí vůz PIG 666 bude z důvodů naší neschopnosti pochopit, že v zimě někdy sněží, opožděn. Očekávaná doba zpoždění budou asi dva týdny. Vaše potíže jsou nám u prdele, tak se neposerte z jednoho blbýho zpoždění."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 undead Trent undead Trent | Web | 18. července 2012 v 13:40 | Reagovat

no jo, "dochvilnost" ČD je celkem známý axiom. ale občas jejich proradnost nezná mezí - vyraví vlak třeba o minutu dřív. což je na vraždu, utíkáte-li z tramvaje přes rozbombardovaný svinovský most a ten parchant vám ujede přesně před nosem.. ale co už, s tímhle stejně nejspíš nic nezmůžeme, tak nač se rozčilovat. ( raději vezměme sprej a nastříkejme na nádražní budovu "zpoždění zaručeno", aspoň nějaký vzdor systému.. )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama